/Neden Bireysel sağlık sigortası ?

Neden Bireysel sağlık sigortası ?

Sigorta şirketleri sigortalılara, bireysel sağlık sigortası ile, hastalandıklarında veya beklenmedik bir kaza geçirip yaralandıklarında, ister anlaşmalı sağlık kuruluşlarında ister diğer bütün sağlık kuruluşlarında, yatarak veya ayakta yapılacak tedavileri karşılama güvencesi sunmaktadır. Bu güvencenin içinde doktor muayeneleri, çeşitli tahlil ve tanıya yönelik tetkikler, ilaç masrafları hatta cerrahi müdahaleler bulunmaktadır. Elbette bütün bu güvenceler, alınacak bireysel sağlık sigortasında belirlenen limitler içinde geçerli olmaktadır.

Size özel tasarlanmış bireysel sağlık sigortasının sağladığı en güzel şey, tercihinize göre bir poliçe seçebiliyor olmanızdır. Belirli ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir sağlık sigortası da alabilirsiniz. Bu tür bir esneklik, grup sağlık sigortasında ya da aile planlarında bulunmaz.

Örneğin, eğer başınıza bir kaza gelme ihtimali çok yüksekse, kaza teminatlarında daha iyi imkanlar sunan ama kritik hastalıklarda daha düşük teminatlar sunan bir sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Bir başka örnek vermek gerekirse planladığınız bir gebelik durumu varsa, belirlenen koşullar dahilinde sağlık sigortanıza hamilelik teminatı ekletebilir, sağlık sigortanızı ihtiyacınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Garantili teminat miktarı ile eğer bir sağlık sigortası satın alırsanız, direkt olarak tıbbi ihtiyaçlarınıza adanmış bir poliçeye başvurmuşsunuz demektir. Tüm aileniz için bireysel sigorta almış olsanız bile bu durum geçerlidir. Bunu bir örnek ile açıklayalım. 25 yaşındaki Adem; kendisi, annesi ve erkek kardeşi için bireysel sağlık sigortası satın aldı. Sigorta herkes için ayrı ayrı 110.000 TL teminat sunuyor. Diyelim ki annesi uzun bir süre için hastanede kalacaksa ve tedavi görecekse, hastane masrafları kendi sigortasının sunduğu teminattan yani 110.000 TL’den karşılanır.

Tedavi giderlerini karşılamanın imkansız olduğu durumlarda bile bu giderler özel sağlık sigortası güvencesi altındadır. Devletin sağladığı tedavi olanakları ile karşılaştırıldığında, neredeyse bir otel konforu içinde tedavi görme imkanı bulmak mümkündür.